Site Overlay

Poliamid co to za materiał oraz jakie ma zalety?

Poliamid co to za materiał? Na pewno spotkaliśmy się z nim niejednokrotnie, ale tak naprawdę nie jesteśmy w stanie wymienić jego zalet. Pora to zmienić i powiedzieć sobie na ten temat nieco więcej.

Jakie są zalety poliamidu?

Poliamid co to za materiałBardzo często jest mylony z poliestrem. Poliamid ma wiele cennych właściwości. Przekonajmy się o tym. Tak naprawdę zalety wykorzystania poliamidu sztucznego w samej produkcji ubrań jest bardzo wiele. Jest on przede wszystkim bardzo lekki, jak i także wytrzymały. Ma także pewne higroskopijne właściwości. Jednak są one nieco gorsze od naturalnych włókien, a przede wszystkim już od bawełny.

Co więcej materiał ten niezmiernie łatwo się pierze, a do tego bardzo szybko wysycha. Z punktu widzenia estetycznego, poliamidowe włókna można bardzo łatwo farbować, a więc także uzyskać niezmiernie wysoką jakość kolorów mocno nasyconych. Stąd właśnie taka spora różnorodność kolorystyczna, na przykład strojów kąpielowych, które także się świetnie dopasowują do ciała i, co jest najważniejsze, nie odkształcają się.

Spora wytrzymałość

Poliamid jest także niezmiernie wytrzymały, ale także sam w sobie jest sztywny. Dlatego też w celu uzyskania ubrań przyjemnych w dotyku, miesza się go także z innego rodzaju włóknami. Do gry także wkroczyły technologie zaawansowane, dzięki którym na przykład kurteczki przeciwdeszczowe zyskują sporą oddychalność czy też bardzo wysoką ochronę przed śniegiem oraz przed deszczem. Jednak pamiętajmy, że poszukując dobrej jakości, koniecznie wybierajmy certyfikowaną odzież.