Site Overlay

Messy Hair: Jak stworzyć efekt modnie potarganych włosów?

Stworzenie wyjątkowego stylu to sztuka. Każdy ma swój indywidualny gust i preferencje, które wpływają na wybór ubrań, makijażu i oczywiście fryzur. Kiedy mowa o stylizacji włosów, moda jest zawsze płynna i dynamiczna, ale istnieje jeden trend, który zdecydowanie przez ostatnie lata się wyłonił i na dobre zagościł w sercach wielu osób – Messy Hair, czyli efekt potarganych włosów. Choć może wydawać się, że jest to po prostu „nieumyty” lub „niewypielęgnowany” wygląd, jest to o wiele więcej. Jest to przemyślana i celowa stylizacja.

Messy Hair jest o tyle niezwykle wyjątkowy, że wprowadza do naszego wyglądu trochę luzu i nieformalności, jednocześnie nadal pozostając eleganckim. Niezobowiązujący, lekki i pewny siebie – to jest to, co przyciąga nas do efektu potarganych włosów. Ale jak osiągnąć ten efekt? Czy jest trudno? Odpowiedź jest nie, pod warunkiem, że znajdziesz odpowiednie porady i wskazówki. Zanim jednak do nich przejdziemy, warto zastanowić się, dla kogo jest ten trend.

Mimo że Messy Hair zazwyczaj kojarzy się z modą damską, to jest to styl, który mogą przyjąć również mężczyźni. niezależnie od długości włosów. Pamiętaj jednak, aby dobrać stylizację do typu włosów – cienkie i delikatne włosy mogą nie wyglądać tak dobrze w tym stylu jak grubsze i mocniejsze.

Teraz przejdźmy do najważniejszej części – jak uzyskać efekt potarganych włosów? Pierwszym krokiem w przygotowaniu włosów pod styl Messy Hair jest dobranie odpowiedniego szamponu. W zależności od rodzaju włosów, można zdecydować się na szampon dodający objętości lub wzmacniający. Drugim krokiem jest zastosowanie odżywki lub maski, która nada włosom gładkość i połysk. Najważniejszym jednak krokiem jest użycie odpowiednich produktów do stylizacji. Mogą to być różne typy pianek, żeli lub past, które dodadzą włosom tekstury i pomogą utrzymać stylizację przez cały dzień.

Po umyciu włosów i nałożeniu produktów, niezbędne jest ich wysuszenie. Tu pojawia się kolejny kluczowy punkt – nie suszymy włosów do końca! Włosy powinny pozostać nieco wilgotne (ale nie mokre!), co pomoże utrzymać efekt potarganych włosów. Dalsza stylizacja zależy od długości i grubości włosów – można je modelować rękoma, używać szczotki lub lokówki.

Warto pamiętać, że efekt Messy Hair nie polega na stworzeniu „idealnej” fryzury. Włosy mogą wystawać, kręcić się w różne strony – to jest esencja tego stylu. Cel jest taki, aby wyglądać na odprężonego, ale jednocześnie elegancko i stylowo.

Na koniec, chciałbym zaznaczyć, że Messy Hair to styl, który jest idealny na każdą okazję. Czy to spotkanie ze znajomymi, wyjście na miasto, a nawet do pracy – zawsze będzie dobrze wyglądać. Więc jeśli szukasz nowego sposobu na stylizację swoich włosów, zdecydowanie spróbuj Messy Hair. Na pewno będziesz zadowolony z efektów!