Site Overlay

Krzewinki hebe – dowiedzmy się o nich nieco więcej

Z uwagi na swoje dosyć spore wymagania, krzewinki hebe nie są szczególnie popularnymi roślinami ogrodowymi. Wielka szkoda, ponieważ rośliny te są naprawdę piękne. Ich nazwa nawiązująca do greckiej bogini młodości Hebe przecież o czymś świadczy. Ma naprawdę piękne imię, ale nie tylko. Jej wygląd również nas zaskakuje.

Zimozielona bylina

Krzewinki hebe to zimnozielone byliny. Możemy spotkać się, aż z 100 gatunkami tejże rośliny. Musimy wiedzieć, że większość z nich nadaje się idealnie wręcz do uprawy w doniczkach czy też do uprawy w ogrodzie. Krzewinki hebe są jedną z najczęściej wykorzystywanych roślin. Krzew ten osiąga jakiś metr wysokości w naszych naturalnych warunkach. Jest to zimozielona roślina. Co to oznacza? Oznacza to nic innego jak to, że utrzymuje swoje piękne zielone liście przez cały rok.

Naprawdę warto. Czasami lepiej jest się troszkę wysilić i mieć piękne rośliny w swoim ogrodzie. Nie da się ukryć. Nasz ogród przecież wiele o nas świadczy. Im piękniejszy, tym lepiej dla nas oraz dla naszych gości.Zobacz więcej na temat krzewinki hebe na portalu dom-i-wnetrze.pl.