Site Overlay

Kim jest Waldemar Błaszczyk?

Waldemar Błaszczyk to aktor urodzony w 1973 roku na śląsku. Jest dyplomowanym aktorem, który ukończył Akademię Teatralną w Warszawie w latach 90. Żyłkę artystyczną przejawiał już w dzieciństwie – należał do amatorskiego teatru pantomimy. 

Kariera:

Medialną działalność rozpoczął od filmu „Autoportret z kochanką” w 1996 czyli jeszcze na studiach. Grał w serialu Polsatu „Kochaj mnie, kochaj”. Od 2010 roku czyli już ponad dekadę gra w serialu Tvn „Na wspólnej” postać Damiana Cieślika. Brał udział w show Polsatu „Taniec z gwiazdami”. Wraz z partnerką Niną Tyrką odpadli już w trzecim odcinku. 

Żona

Waldemar Błaszczyk w 1999 roku ożenił się z aktorką Ewą Gawryluk. Para już rok później doczekała się córki Marii. Niestety w 2021 roku małżeństwo potwierdziło przykre doniesienia – ogłosili rozstanie. Wydawało się, że parę dzieli jedynie różnica wieku (Gawryluk jest o 5 lat starsza od Waldemara) jednak okazało się, że małżeństwo miało więcej problemów. Para rozstała się po cichu, z klasą i bez prania brudów. Oboje życzą sobie wzajemnie wszystkiego co najlepsze. 

Sportowiec 

Waldemar Błaszczyk od lat bierze udział w triatlonie. W udzielonym wywiadzie podzielił się swoimi wrażeniami z treningów i planach na przyszłość. Wyznał, że nigdy nie brał udziału w pełnym Ironmanie czyli prestiżowych zawodach triatlonowych jednak jeszcze wszystko przed nim. Treningi uważa za relaks od pracy i chociaż każda ukończona trasa oznacza dla niego fizyczne wyczerpanie to za każdym razem nie może doczekać się następnego.