Site Overlay

Kim jest Paulina Lasota? Kariera i filmografia

Pochodząca z Lipska i urodzona w 1994 roku Paulina Lasota jest jedną z lubianych, polskich aktorek tzw. młodego pokolenia. Szerszą publiczność ujęła przede wszystkim rolą Cudki – kochanki króla Kazimierza na planie serialu telewizyjnego „Korona królów”. To jednak nie ta produkcja, a kultowy „Monument”, obsypany licznymi nagrodami i wyróżnieniami świata kinowego, był jej największym sukcesem.

Paulina Lasota – role w filmach i osiągnięcia

Jak dotąd aktorka zagrała w kilku filmach i produkcjach serialowych, z których najgłośniejszymi i najszerzej komentowanymi były właśnie wspomniane wcześniej „Korona królów” oraz „Monument”. Pojawiła się m.in. na planie serialu „M jak miłość”, „Ślad” oraz „Za marzenia”, a także w produkcji „Kuchnia”.

Na co dzień Paulina Lasota prowadzi aktywnie swój profil na Instagramie oraz Fanpage aktorski na Facebooku. Z fanami dzieli się nie tylko zdjęciami z filmowego planu i ciekawostkami dotyczącymi jej codziennej pracy, ale także fotografiami z życia i wpisami dotyczącymi bieżących wydarzeń. Jej konta obserwuje w sumie ponad 4000 osób.

Najmocniej docenionym i nagradzanym filmem, w którym zagrała był „Monument” z 2018 roku, w którym poniżani przez despotyczną menadżerkę pracownicy hoteli ulegają powolnemu odczłowieczeniu. Film zgarnął szereg ważnych nagród i został doceniony za odwagę artystyczną oraz ciekawy sposób wyrażenia niepokoju nad losem ojczyzny. Ta produkcja ma na koncie m.in. wyróżnienie specjalnie na Międzynarodowym Festiwalu Kina Niezależnego Off Camera, nagrodę Festiwalu „Film Polska” oraz Brooklyn Horror Film Festival.