Site Overlay

Zalew Bardowski: Prawdziwy Kryształ Podkarpackiego Krajobrazu

Niezaprzeczalnym skarbem polskich terenów jest piękno naszych krajobrazów. Są one tak różnorodne, że każda wycieczka staje się niepowtarzalnym przeżyciem. Jednym z takich miejsc, gdzie natura pokazuje swoje najpiękniejsze oblicze, jest Zalew Bardowski, klejnot Podkarpackiego Krajobrazu, o którym opowiemy w tym tekście.

Charakterystyczne dla tej miejscowości jest urozmaicone ukształtowanie terenu oraz korzystny klimat, wpływający korzystnie na zdrowie i samopoczucie turystów. Zalew Bardowski to 32 hektarowy zbiornik wodny o średniej głębokości 2.5 m, położony na skraju miejscowości Baranów Sandomierski. Ten malowniczy akwen, otoczony lasem, jest idealnym miejscem na odpoczynek na łonie natury.

Oprócz wypoczynku na plaży, trybunach z widokiem na zalew oferuje również możliwość uprawiania różnych sportów wodnych, takich jak kajakarstwo, żeglarstwo, windsurfing czy wędkowanie. W okolicy można także korzystać z wielu szlaków pieszych i rowerowych, które kursują po malowniczych miejscach Podkarpacia.

Przygotowane dla turystów pola namiotowe i kempingowe tworzą doskonałe warunki do spędzania czasu na łonie natury w końcu nie jest to łatwe w dzisiejszych czasach miasta. Obecna infrastruktura, stanowi dodatkową atrakcję dla osób szukających wypoczynku ustronnego od zgiełku miasta.

Ciekawym dodatkiem jest również ścieżka edukacyjna na dnie zalewu, która prowadzi przez najciekawsze miejsca w okolicy, takie jak stanowiska archeologiczne związane z kulturą łużycką czy też wczesnośredniowieczne grodzisko.

Mocną stroną Zalewu Bardowskiego jest z pewnością jego lokalizacja. Przylega on bezpośrednio do urokliwego miasteczka Baranów Sandomierski, gdzie turystom do dyspozycji pozostaje m.in. zabytkowy, renesansowy zamek, liczne kościoły, muzea i galerie sztuki. Dzięki temu, miłośnicy spędzania czasu na łonie natury, jak i entuzjaści kultury mogą z łatwością połączyć obie te pasje podczas jednego wypadu.

Ten prawdziwy kryształ wielu osobom skradł już serce. Zalew Bardowski to miejsce, które pokochają zarówno dorośli, jak i dzieci. W zalewie znajdują się miejsca do brodzenia dla najmłodszych, natomiast dla starszych jest więcej miejsca na pływanie. Z pewnością każdy znajdzie tutaj coś dla siebie.

Zalew Bardowski to prawdziwy kryształ podkarpackiego krajobrazu, miejsce pełne spokoju i uroku, idealne na wypoczynek z dala od miejskiego zgiełku. Przybywając tu raz, z pewnością będziemy chcieli wrócić, by cieszyć się tym nieskazitelnie pięknym widokiem jak najczęściej.