Site Overlay

Kim jest Aneta Figiel?

Aneta Figiel jest wokalistką urodzoną we Włocławku. Ukończyła szkołę średnią muzyczną w klasie fortepianu oraz jest także absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Kariera

Aneta Figiel dała się poznać szerszej publiczności już ponad dziesięć lat temu w programie o nazwie „Jak to melodia”. W programie tym śpiewa do dnia dzisiejszego. Występowała w takich musicalach jak „Chicago”, „Miss Sajgon” czy też „Piotruś Pan”. Jest również laureatką programu „Szansa na sukces” oraz uczestniczką Koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu.

Musimy także wiedzieć, że z piosenką „Myśl o Tobie” zakwalifikowała się w roku 2010 do finału Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo 2010. Aneta także współpracowała na stanowisku chórzystki z takimi zespołami jak De Mono, Bajm czy też z samą Marylą Rodowicz. Artystka pełni obowiązki wokalnego trenera. Jest także autorką tekstów oraz kompozytorką. W roku 2015 wydała płytę debiutancką o tytule „Plan A”. Z płyty tej pochodzą takie utwory jak „Samotny dzień”, „Love” czy też „Kahone”.

Bardzo mocna kobieta

W roku 2016 zaprezentowała swój materiał w Radiowej Trójce. Wystąpiła ze specjalnymi gośćmi. Był to Robert Janowski, Tobiasz Staniszewski, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Krzywy oraz także Atom String Quartet (największy na świecie kwartet smyczkowy). Muzyka kobiety w pełni ją odzwierciedla. Śmiało o kobiecie tej możemy powiedzieć, że jest kobietą bardzo wrażliwą oraz mocną. Warto także dodać, że jest to kobieta zmienna.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *