Site Overlay

Kim jest Aneta Figiel?

Aneta Figiel jest wokalistką urodzoną we Włocławku. Ukończyła szkołę średnią muzyczną w klasie fortepianu oraz jest także absolwentką Sekcji Wokalnej Wydziału Jazzu oraz Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach. 

Kariera

Aneta Figiel dała się poznać szerszej publiczności już ponad dziesięć lat temu w programie o nazwie „Jak to melodia”. W programie tym śpiewa do dnia dzisiejszego. Występowała w takich musicalach jak „Chicago”, „Miss Sajgon” czy też „Piotruś Pan”. Jest również laureatką programu „Szansa na sukces” oraz uczestniczką Koncertu Debiutów na Festiwalu w Opolu.

Musimy także wiedzieć, że z piosenką „Myśl o Tobie” zakwalifikowała się w roku 2010 do finału Krajowych Eliminacji Konkursu Piosenki Eurowizji w Oslo 2010. Aneta także współpracowała na stanowisku chórzystki z takimi zespołami jak De Mono, Bajm czy też z samą Marylą Rodowicz. Artystka pełni obowiązki wokalnego trenera. Jest także autorką tekstów oraz kompozytorką. W roku 2015 wydała płytę debiutancką o tytule „Plan A”. Z płyty tej pochodzą takie utwory jak „Samotny dzień”, „Love” czy też „Kahone”.

Bardzo mocna kobieta

W roku 2016 zaprezentowała swój materiał w Radiowej Trójce. Wystąpiła ze specjalnymi gośćmi. Był to Robert Janowski, Tobiasz Staniszewski, Łukasz Zagrobelny, Andrzej Krzywy oraz także Atom String Quartet (największy na świecie kwartet smyczkowy). Muzyka kobiety w pełni ją odzwierciedla. Śmiało o kobiecie tej możemy powiedzieć, że jest kobietą bardzo wrażliwą oraz mocną. Warto także dodać, że jest to kobieta zmienna.