Site Overlay

Wiktoria Wolińska

Wiktoria Wolańska to młoda, urodzona w 1993 roku aktorka, którą szersze grono odbiorców mogło poznać dzięki „Legionom” Dariusza Gajewskiego. Być może niektórzy widzowie kojarzą Wiktorię z seriali telewizyjnych takich jak „Na Wspólnej” czy „Ojciec Mateusz” ale jej rólki były niewielkie, raczej epizodyczne i niewiele było w nich do zaprezentowania. Zanim została zauważona przez twórcę „Legionów” Wiktoria Wolańska użyczała swojego głosu w dubbingach – między innymi w „Piratach z Karaibów” oraz, częściej w grach video.
Studiowała na warszawskiej Akademii Teatralnej, na którą zdecydowała się ze względu na swoje rozległe pasje, spośród których nie mogła wybrać tej wiodącej. Tylko w filmie jednego dnia mogła być psycholożką, a drugiego panią weterynarz!
Zakochana w Belle Epoque i latach 60 potrafi przejść całkowitą metamorfozę przygotowując się do roli – tak jak to było w przypadku jej roli w „Legionach”, do której musiała obciąć swoje długie włosy. Wkrótce będzie można zobaczyć ja w serialu „Ludzie i bogowie” produkcji TVP.