Site Overlay

Kalanchoe blossfelda. Na parapet i do mieszkania

Kalanchoe blossfelda, lepiej znana jako żyworódka, pochodzi z dalekiego Madagaskaru. Jest to idealna roślina pokojowa, charakteryzująca się grubymi liśćmi i dorastająca do wysokości 20, a nawet 30 cm. Kwitnie przez cały rok (również w zimie), a jej kwiaty mogą mieć barwę białą, żółtą, pomarańczową lub czerwoną.

Z uprawą kalanchoe blossfelda poradzą sobie nawet początkujący miłośnicy roślin. Żyworódka nie potrzebuje dużo wody i nie musi być często podlewana. Dzielnie znosi też suche, domowe powietrze. Do szczęścia wymaga jednak ciepła i łatwego dostępu do dużej ilości promieni słonecznych. Z tego względu kalanchoe blossfelda idealnie nadaje się na parapet. W lecie będzie też cieszyć nasze oczy na balkonie lub tarasie.

 Roślinę najlepiej uprawiać w doniczkach wypełnionych podłożem łatwo przepuszczającym wodę. Może to być np. piasek z dodatkiem ziemi liściowej i drobnego żwiru. Należy koniecznie zadbać o skuteczny drenaż doniczki i nigdy nie dopuszczać, aby zalegał w niej nadmiar wody. Warto też pamiętać, aby żyworódkę przycinać po przekwitnięciu. Wtedy będzie ozdobą naszego mieszkania przez długi czas.Zobacz więcej na temat kalanchoe blossfelda na portalu dom-i-wnetrze.pl.